תכנון פרישה

בתהליך תכנון הפרישה צריך לקחת בחשבון כל כך הרבה תחומים. חלקם טכניים, כמו מיסים ותקנות פנסיוניות שונות, וחלקם אישיים, כמו מצב משפחתי, מבנה הכנסות והעדפות אישיות.

אני עושה שימוש בכל הכלים, הטכניים והאישיים כדי להבטיח תוכנית פרישה אופטימלית עבורך.

איסוף מידע

איסוף מידע פנסיוני ופיננסי. לעיתים מידע זה משמעותי ביותר לתכנון הפרישה, אפילו שלפעמים מדובר במסמכים ישנים ביותר. בנוסף, מידע פיננסי על חסכונות ונכסים יאפשר מבט הוליסטי על המצב הכלכלי לאחר הפרישה. 

הגדרת מטרות חיים

כדי להחליט באיזו דרך ללכת, יש להחליט קודם לאן רוצים להגיע. החלטות כמו אופן מימוש הכספים הפנסיוניים, אופן שימוש בהטבות המס, כיצד צריך להראות תיק הנכסים המשפחתי, אפשריות אחרי שהגדרת את היעד.

בניית תוכנית

כאן אני עובד ואתם נחים, למטה אפשר לראות מהם חלק מהתחומם אותם אני לוקח בחשבון במהלך בניית התוכנית. כמובן, בחלק מהנושאים אין נכון ולא נכון, לכן הנושא עולה לדיון, אני מסביר את ההיבטים השונים ולאחר מכן מתקבלת החלטה. 

יוצאים לדרך

טופסולוגיה, בירוקרטיה, פקיד שומה, מענקי פרישה ועוד הם חלק מהדרך :) יד ביד נעבור את כל המשוכות בדרך למימוש תוכנית הפרישה. 

במה נתחשב בבניית התוכנית?

יחד נבין את מבנה ההוצאות העתידיות הרצויות. מהי רמת החיים הרצויה, האם רוצים לעזור לילדים , מהם ה 'חלומות לפרישה' , נחשוב קצת על ההורשה ועוד.

שלל החוקים, התקנות והקופות השונות צריכות להיות מנוצלות  עד תום בראיה הוליסטית שלימה. נדאג להבין את היתרונות של כל קופה ולנצל זאת לטובתכם.

כן, גם אחרי הפרישה משלמים מיסים. אני כאן כדי לדאוג שזה יהיה כמה שפחות, אם בכלל. בסעיף הזה מסתתר המון המון כסף שאפשר להציל, רק צריך לדעת איך:)

בניית תיק נכסים יציב שמותאם אישית לך ולתוכנית הכללית שלך. איכות ניהול ההשקעות בשלב זה של החיים הוא קריטי.

בשלב זה יש יותר אירועים בריאותיים ואחרים שיכולים להשפיע עליך ועל המשפחה. נבחן את הסיכונים השונים לעומק ונחליט במודע איך נכון להתמודד איתם.